niedziela, 27 grudnia 2015

Jak usunąć plamę z malin?

Na blogu prezentujemy wiele porad domowych, był już post jak usuwać plamy po truskawkach, a dziś problem dość zbliżony. Zajmiemy się dziś malinami.
Bo chociaż do sezonu malin jeszcze sporo czasu to dziś dowiecie się jak usunąć plamy z malin.

Maliny to, bez wątpienia cudowny owoc, nie tylko pod względem smakowym ale również ma dużo witamin, które korzystnie działają na nasz organizm. Syrop z malin jest powszechnie znany na przeziębienia. Na maliny jest wiele przepisów kulinarnych, ciasta, ciasteczka ale chyba najlepiej smakują jedzone same, najlepiej prosto z krzaka.

Niestety nie zależnie od postaci podobnie jak np truskawki, ze względu na soczystość owocu zdarzają się wypadki po których nasze ubrania czy meble zostają poplamione przez maliny.

Najważniejsza oczywiście jest szybka reakcja, nie wolno tego odkładać na później ponieważ im plama bardziej zaschnie tym gorzej będzie ją usunąć.

Ale do rzeczy, jak usunąć plamy z malin?
Aby usnąć plamę z malin z ubrań należy moczyć je w wodzie zmieszanej z proszkiem do prania. Jeżeli plama jest oporna i nie chce zejść to wtedy należy dolać octu i szorować poplamione miejsce. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu należy zrobić tradycyjne pranie np. z płynem do płukania.

Słyszeliśmy również o metodzie z mlekiem, ale jeszcze nie było okazji przetestować, jeżeli ktoś z was wie na czym polega i zna jej efekty to zapraszamy do podzielenia się nią z innymi w komentarzach poniżej.

Jeżeli mamy poplamiony dywan lub tapicerowane meble to wtedy należy zmieszać dużą łyżkę płynu do naczyń ze szklanką wody. Taki roztwór należy nałożyć bezpośrednio na plamę a następnie za pomocą gąbki czyścić malinową plamę.